Atrakcje Wrocławia

Wrocławskie ZOO i Afrykarium

ZOO we Wrocławiu to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce - 10 lipca 2015 obchodził 150 lat. Posiada najbogatszą w naszym kraju kolekcję zwierząt.

Centrum wiedzy o wodzie, jedyne w polsce i jedno z nielicznych ma świecie takie miesce, ukazujące wodę i wszystko co jest z nią związane, w fascynujących i niepowtarzalnych perspektywach.

Od początku swojego istnienia Ratusz był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. W murach ratusza gościli najważniejsi światowi przywódcy, monarchowie, duchowni oraz artyści. W jego podziemiach znajduje się jeden z najstarszych lokali gastronomicznych w Europie – legendarna Piwnica Świdnicka.

Wrocławski Rynek ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce.

Przyciąga urokiem zabytkowych kamienic, żywiołowością i klimatem wyjątkowego centrum europejskiej metropolii. Za to późnogotycki ratusz z 66-metrową wieżą jest najokazalszą tego typu budowlą w kraju.  W jego podziemiach działa do dzisiaj Piwnica Świdnicka, jeden z najstarszych w Europie lokali gastronomicznych.

Muzeum Narodowe od 1947 roku zajmuje gmach dawnej Rejencji - Zarządu Prowincji Śląskiej. Jego zbiory prezentowane są także w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej w pobliżu Hali Stulecia, oddziałem Muzeum jest Panorama Racławicka.

Monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Pomysłodawcą uczczenia bitwy - w jej setną rocznicę, był lwowski malarz Jan Styka, który zaangażował do prac nad Panoramą Racławicką wybitnych artystów, m.in. Wojciecha Kossaka, Tadeusza Popiela, Teodora Axentowicza, Włodzimierza Tetmajera.

Najstarsza część Wrocławia, pozostałości pierwszej osady odkryte tu pochodzą z X wieku. Przez wieki podlegała władzy kościelnej, dzisiaj to nastrojowe miejsce, popularne wśród zakochanych, spacerowiczów i turystów. Ponad tysiąc lat temu Ostrów był wyspą u ujścia Oławy do Odry. Najstarsze odkryte ślady osadnictwa pochodzą z X wieku. Wtedy nad Odrą powstał drewniany gród, który z czasem się rozrastał.

Aquapark Wrocław jest jednym z najlepszych i najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie, a jednym z największych obiektów rekreacyjno-sportowym w Polsce. Aquapark Wrocław istnieje od 2008 roku. To jeden z najlepszych i najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie, a  jednym z największych obiektów rekreacyjno-sportowych w Polsce.

×

Log in